Czego oznaką jest podwyższone ciśnienie?

czego oznaka jest podwyzszone cisnienie ? dodam ze dr rodzinny wykrywa u mnie nerwice tak na 90 % a moje doligliwosci to: pieczenie klucie i bol za mostkiem lub pod pacha, bol z lewej strony pepka i uczucie czegos powiekszonego za lewym zebrem w dole i uczucie zaprzestania bicia sercatez jak wezme noge na noge albo sie opre o reke to szybko mi dretwieje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są dość niecharakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn, w tym somatyczne i psychogenne. Zdecydowanie sugerowałabym zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań lub konsultacja u specjalisty.