Czerwone i swędzące plamy na nogach oraz skurcze łydek

Od miesiąca mam na nogach czerwone plamy, które mnie swędzą, miewam także nocne kurcze łydek. Byłem u dermatologa i dostałem lek galvenox, czy jest to odpowiedni lek na te plamy? Czym one są spowodowane?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, plamy te moga byc spowodowane niewydolnością żylną z parestezjami czy tez skurczami mięśni łydek. Przypisany lek jest odpowiedni prawdopodobnie do występującego problemu. Zalecam jego stosowanie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Pozdrawiam

Witam. Jeżeli ma Pan przewlekłą niewydolność żylną i żylaki, może to być wyprysk żylakowy. Powinien Pan wykonać badanie USG-Doppler układu żylnego. Skóra na skutek niewydolności żylnej reaguje alergicznie na normalnie nie uczulające rzeczy. W tym przypadku trzeba by było dołączyć lek antyhistaminowy oraz diosminę. Należy również wyleczyć problem żylakowy.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska