Czerwone, swędzące plamy na policzkach u dziecka

Witam. Mój syn ma na policzkach czerwone bardzo swędzące plamy. Czasem bladną i wydaje się że są mniej uciążliwe. Kiedy miał 3 miesiące na policzku była tylko mała plamka, a obecnie powiększyło się to dość znacznie - na policzki, szyję i klatkę piersiową. Lekarze nawet specjaliści nie wiedzą co to może być. Stosowałam pimafucort ale nie przynosi ulgi, a objawy wręcz się nasiliły po odstawieniu. Dodam, że syn ma teraz 6,5 miesiąca. Karmiony jest piersią, a ja jestem na specjalnej diecie.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy dziecko miało wykonywane jakieś dodatkowe badania? Być może konieczne jest udanie się do chirurga dziecięcego.