Czerwone, suche i swędzące plamy u 9-miesięcznego dziecka

Witam,od jakiegoś czasu córka (9 miesięcy) dostaje czerwonych suchych swędzących plam w szczególności na twarzy rączkach i nóżkach nie jest to skaza białkowa ponieważ przy podawaniu mleka sojowego plamy się nasilały. Biegam od lekarza do lekarza ale nikt nie może nam pomóc. Wszystkie dotychczasowe diagnozy były nie trafione bo żadne badania nie były wykonywane. Czuje jakby wszyscy eksperymentowali na dziecku. Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy dziecko było konsultowane alergologicznie? Czy wykluczono grzybicę? Bez możliwości zbadania zmian nie można postawić diagnozy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ważna jest również informacja, jakie leki były dotychczas stosowane, ponieważ zmiany skórne u dzieci leczy się przede wszystkim objawowo, ew. badania diagnostyczne przeprowadzane są dopiero na dalszym etapie, w razie niepowodzenia leczenia.