Częste infekcje u rocznego dziecka
Roczny synek, po pójściu do żłobka we wrześniu zaczął często chorować. Od tego czasu do teraz już trzy razy z przerwami był chory. Za pierwszym razem było to zapalenie oskrzeli a pózniej tylko katar. Morfologia z rozkazem ok,RTG płuc ok,badanie przesiewowe wckierunku Mukowiscydozy ok, dziecko ma alergie na mleko,toleruje tylko nutramigen.Przed pójściem do żłobka przez rok nie chorowało.Czy to normalne,jak można podnieść odporność?

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Stosowanie antybiotyków u dzieci
W infekcji bakteryjnej, kiedy normalne leki nie pomagają, lekarz może przepisać antybiotyki. Środki te zalecane są również dzieciom. Jak je stosować u najmłodszych? Obejrzyj film i dowiedz się tego.
Witam serdecznie,
Podnieść odporność można podawać dziecku witaminę D3. Dawki zalecane przez pediatrów to 400-600 j.m. Dawka zalecana przez Towarzystwa Europejskie dla dzieci to 1000 j.m. Sugeruję w tej kwestii skonsultować się z pediatrą Pani dziecka.
Pozdrawiam.