Częste oddawanie moczu u 14-letniej dziewczynki

Witam mam 14 letnia corke ktora ciagle oddaje mocz wiekszosc dnia spedza w wc zrobilismy badanie moczu posiew morfologie hormony usg brzucha wszystko dobrze a ona dalej siedzi w wc lekarz stwierdzil ze to na tle psychicznym corka ma ataki leku w szkole boi sie ze bedzie musiala siedziec w wc nie umie powiedziec jak dużo oddaje moczu jest zestresowana 4 miesiace chodzimy na indywidualna psychoterapie raz w tygodniu i nic nie pomaga od 2 tygodni bierze seronil 10mg zlecony przez psychiatre

W jakim nurcie prowadzona jest psychoterapia? W wypadku zaburzeń lękowych - a takim niewątpliwie jest fobia szkolna-najlepiej sprawdza się psychoterapia Poznawczo-behawioralna. Polecam sprawdzić czy zmiana terapeuty przyniesie zmianę. Pozdrawiam

Jeśli częste oddawanie moczu u córki ma podłoże emocjonalne, to dobrze by było, aby cała rodzina uczęszczała na terapię. Podczas spotkań z terapeutą można usprawnić komunikację w rodzinie, omówić w atmosferze akceptacji i zaufania wszystkie ważne kwestie, nauczyć się przydatnych technik.
Zachęcam do lektury http://www.czytelniamedyczna.pl/618,diagnostyka-i-leczenie-zaburzen-oddawania-moczu-u-dzieci.html#