Czy azbest wpływa na rozwój nowotworu?

Dzień dobry. Przed kilkoma dniami w remontowanym mieszkaniu demontowano m.in plyty,elementy zawierające azbest. Następnego dnia byłam w mieszkaniu ok pół godziny wraz z moim trzyletnim synkiem.Czy możliwe jest byśmy po jednorazowej ekspozycji byli narażeni na rozwój nowotworu?Czy ryzyko jest większe?Czy coś nam grozi?Czy możliwe byśmy na ubraniach przynieśli azbest do drugiego mieszkania. Proszę o odpowiedz,.Odchodzę od zmysłów.

Azbest jest substancja szkodliwa a jego usuwanie i niszczenie podlega ponkretnym prawom. Nie można siać paniki i półgodzinny kontakt traktować jako wpływający na Pani i dziecka zdrowie w przyszłości. Prawdopodobieństwo kontaktu mogącego wpłynąć na Państwa zdrowie jest bliskie zeru.

Witam , azbest jest groźny dla zdrowia na ogół przy dłuższej ekspozycji i kumulacji w płucach! Nie potrafię jednak odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie- tak/nie! PROSZĘ NIE ODCHODZIĆ OD ZMYSŁÓW i udać się NA SPOKOJNIE do pediatry!!! z.żurawski