Jakie zagrożenie dla zdrowia stanowi azbest?

Witam. Ostatnio naczytałam się dużo o azbeście. Teraz przejeżdżajądz autem obok np. Kawałków niezabezpieczonego azbestu myje klamki przy samochodzie a po przejściu obok nie zabezpieczonego azbestu kąpie się i piorę ubranie boję się międzybłoniaka. Bardzo proszę czy moje obawy są słuszne? Boję się iść z synem na spacer, że natrafimy na Eternit. Mieszkamy na wsi i jest go tu pełno w gospodarstwach mają pełno na podwórzach. Proszę o odpowiedź czy mogę normalnie żyć czy ciągle uważać?

Niestety azbest jest szkodliwą substancją dla organizmu i należy starać się jej unikać oraz dążyć do wymiany dachów w starych zabudowaniach. Państwo zwraca koszty takich wymian.