Czy ból głowy i nudności u dziecka mogą być spowodowane wysoką temperaturą otoczenia?

Witam mam syna który ma 9 lat ma co jakiś czas bule głowy w okolicy czoła i przy tym uczucie jak by chciał z wymiotować, i co jakiś czas mruga oczami . Z oczami byłam u okulisty i usłyszałam że mam się nie martwić bo on tak reaguje na stres. A bule głowy są po całodniowym byciu na podwórku z czapeczka na głowie. Czy to mogą być skutki słońca???

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Mam mało danych..., nie napisała Pani, jaką aktywność podejmuje Pani Synek, w czasie przebywania na powietrzu?
W jakich relacjach?
Czy coś stresującego dla Pani Dziecka może się wydarzać?

W odpowiedzi na Pani obawę, dotyczącą niepokojących Panią symptomów u Pani Synka, przyczyną może być wysoka temperatura otoczenia oraz całodzienny pobyt na podwórku.

Z mojej strony pytanie, czy u Syna, wystarczająco uzupełniany jest poziom wody w czasie pobytu na zewnątrz?

Podsumowując, celowa jest dalsza obserwacja objawowa.
W razie potrzeby kontrolna konsultacja pediatryczna oraz psychologiczna.

Z przesłaniem dla Pani i Synka tylko radości i satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605