Trudności w koncentracji, senność u 10-latka

Mam 10letniego syna, przez ostatnie 5 dni nie mogę z nim nawiązać kontaktu, jest senny, ma trudności w koncentracji. W zeszłym tygodniu miał bardzo silne bóle głowy i wymiotował. Byliśmy wczoraj w szpitalu, lecz badanie krwi nie wykazało niczego niepokojącego (nieznaczna leukocytoza), dno oka też w normie. Jestem bardzo zaniepokojona tym stanem, proszę o pomoc. Beata.

Droga Pani. Przyczyn związanych z trudnościami Pani syna może być mnóstwo. Proszę dopytać co się dzieje w szkole na lekcjach i przerwach? Jaki jest stosunek kolegów i nauczycieli do Pani syna? Jakie przedmioty lubi a jakich nie? Jaka jest relacja pomiędzy Panią a mężem/partnerem? Ile czasu dziecko spędza przy komputerze i jakie programy, strony ogląda (pornografia). Czy miał kontakt z narkotykami czy alkoholem? Te pytania nie zamykają problemu z jakim się Pani zetknęła u swojego syna. Proszę skontaktować się z psychologiem.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Możliwe,że już wyjaśniła się przyczyna opisanych objawów. Jeśli medycyna nie określiła źródła kłopotów sugeruję wizytę u psychologa dziecięcego. Pozdrawiam Jadwiga Broniś- psycholog

Witam,

jeżeli po sprawdzeniu podstawowych badań (morfologia, elektrolity, badanie moczu), przyjrzeniu się poprawności diety syna oraz jego planu dnia (ilość zajęć, ilość odpoczynku) jak również jak spędza czas wolny (relacje z rówieśnikami, ilość bodźców jakimi się otacza itp.) nie wykaże prawdopodobnej przyczyny, warto spróbować konsultacji z psychologiem dziecięcym (oraz w wypadku podejrzeń problemów na tle wychowawczym, psychicznym lub społecznym).

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak