Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle głowy, senność, drażliwość u nastolatki

Piszę, bo nie daje mi to spokoju. Chodze do liceum. Gdy jestem w szkole pierwsze godziny nauki czuje sie bardzo dobrze, tryskam energia i dobrym nastrojem. Po kilku godzinach samopoczucie zmienia sie nie do poznania. Boli mnie glowa, serce, czuje sie senna, nie mam nastroju i jestem drazliwa. Z czasem dochodzi nawet do mysli samobojczych i stanow depresyjnych oraz zamartwiania sie o swoje zdrowie. Wykancza mnie to psychicznie i fizycznie. Co to moze byc? Prosze o odpowiedz. Martwie sie.
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Spadek energii, koncentracji i motywacji z biegiem dnia jest naturalne. Jednakże popadanie w skrajności, to już powód do przemyślenia. Niestety piszesz zbyt mało szczegółów by móc cokolwiek stwierdzić. Zgłoś się na konsultację do psychologa, który po szczegółowej rozmowie będzie mógł Ci pomóc. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Porada internetowa ma swoje ograniczenia w postawieniu diagnozy.
Objawy, o których Pani napisała, nie dają Pani spokoju.

Proszę zastanowić się, czy w Pani życiu, w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany, np. podjęcie trudnej dla Pani decyzji, jakaś nie służąca Pani relacja, czy relacje, na które tak Pani reaguje.
Powiązała mi się taka powtarzalność Pani symptomów z Pani Liceum
Być może zdarzyło się coś, co nieświadomie wpływa na Pani samopoczucie.
Polecałabym wykonać badanie poziomu hormonów, zwłaszcza tarczycy TSH i pełny obraz morfologii.

Dodatkowo sugerowałabym konsultację psychologiczną w miejscu Pani zamieszkania, na którą skierowanie da Lekarz pierwszego kontaktu w ramach NFZ, lub prywatnie.
Albo online.

Wszystkiego Najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam serdecznie,
Mówisz o wielu objawach natury somatycznej oraz psychicznej. Są one uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie. Zaczęłaś się zastanawiać skąd się one biorą i dlaczego tak się czujesz. Na pewno obawiasz się, do czego mogą doprowadzić. Wspominasz o myślach samobójczych i depresyjnym nastroju - nie można tego lekceważyć. Zachęcam Cię do skorzystania z pomocy psychologa, by lepiej zrozumieć siebie i polepszyć swoje funkcjonowanie.
Zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE.

Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety