Czy ciąża jest przeszkodzą do wykonania artroskopii?

Dzień dobry, mam uszkodzoną łąkotkę, lekarz zaleca artroskopie.Okazało się że jestem w ciąży a zabieg miałby się odbyć w 9 tygodniu. Lekarz twierdzi, że ciąża jest przeszkodą i mi go nie wykona dopiero jak urodze.Lakotka typu rączka od wiaderka.Czy to bezpieczne dla dziecka?
KOBIETA, 39 LAT 12 miesięcy temu

Każdy zabieg i znieczulenie niesie ryzyko. Gdyby była Pani po urazie i była to jedyna metoda leczenia to trzeba by to zrobić. W innym przypadku rozsądniej jest poczekać do czasu urodzenia dziecka.