Czy ciemne plamki na zębach u trzylatka to próchnica?

witam. dzis zauwazylam ciemne plamki na zebach mojego 3 latka. wczesniej nic nie zauwazylam. mial bielutkie zabki. czesto mu sprawdzalam. a dzis sie az przerazilam. ma plamki praktycznie na kazdym zabku. czy to mozliwe ze tak szybko rozwinela sie prochnica?

Czarne plamki w obrębie zębów mlecznych mogą mieć różne podłoże. Jedną z przyczyn jest próchnica. Jeśli pojawiło się w bardzo krótkim czasie na wielu powierzchniach zębów może być związane np. z przyjmowaniem sterydów w inhalacji. Wszystkie przypadki wymagają kontroli i ewentualnego planu leczenia z instruktażem higieny. Lek.dent.Piotr Łukojć Kids-Smile-Studio.