Czy coś mi grozi przy takim jednorazowym skoku cukru?

Witam, jestem w 22 tygodniu ciąży. Lekarz stwierdził, że mój cukier jest za wysoki, poszłam do diabetyka, dostałam glukomierz . Musze mierzyć cukier 4x dziennie, przez 3 dni cukier z 98mg spadł do 87mg. Niestety następnego dnia pozwoliłam sobie trochę więcej zjesc i na drugi dzień cukier na czczo wynosił 101mg. Moje pytanie brzmi ,czy przy takim jednorazowym skoku grozi mi insulina??

Insulinę włącza się, jeżeli cukier na czczo regularnie przekracza 90. Na podstawie 3-4 wyników, raz poniżej, raz powyżej, jeszcze nie można jeszcze wyrokować. Myślę, że dopiero po ok. 7-10 dniach można podjąć decyzję na temat włączania insuliny.