Czy istnieje skuteczny sposób na powstrzymanie przedwczesnego wytrysku?

Witam Mam 23 lata i jestem w kilkuletnim związku, mój problem polega na przedwczesnym wytrysku. Czy istnieją jakieś skuteczne leki na opóźnienie ? Dodatkowo czasem mam problem z uzyskaniem erekcji i jej utrzymaniem, kiedyś nie miałem takich problemów zaczęło się z 2 lata temu. Czym to może być spowodowane ?

Zaburzenia wzwodu to dość częste powikłanie nieleczonego przedwczesnego wytrysku.
Mimo, że problemy z erekcją są zwykle następstwem, to w terapii najpierw pierwszym celem jest poprawa wzwodu, a dopiero w następnej kolejności poprawa kontroli wytrysku.
Leczenie jest dość długie, choć pierwsze efekty są zazwyczaj szybko.
Mimo poprawy zaleca się dłuższe popieranie leków dla utrwalenia uzyskanych efektów.
Jest to złożony syndrom objawów, dlatego warto poszukać doświadczonego specjalisty.
Powinien to być lekarz, a nie psycholog-seksuolog, gdyż przy takiej symptomatyce potrzebne są badanie i leki recepturowe.
Przestrzegam przed próbami samoleczenia oraz pobieraniem reklamowanych preparatów, nawet z apteki, można wyrządzić sobie krzywdę próbując ingerować w skomplikowane funkcje organizmu bez pomocy specjalisty.
Nie należy liczyć tylko na lekarstwa, zmiana niezdrowego trybu życia jest często nieodzowna.
Trzyzmianowa praca, nikotynizm czy uzależnienie od autoerotyzmu - to przykładowe sytuacje dysregulujące życie intymne.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com