Czy jest możliwa transplantacja bezwładnego paluszka z lewej ręki?

Witam, od trzech dni jestem ojcem małego Aleksandra, który urodził się bez paliczków kciuka prawej ręki, natomiast w lewej kciuk pozbawiony jest kości śródręcza, oraz zdaje się być bezwładny. Czy jest możliwa transplantacja bezwładnego paluszka z lewej ręki, do prawej i jaka jest szansa na powodzenie takiej operacji? Czy tego typu zabiegi są refundowane? Pytam ponieważ nie mam zdolności kredytowej, a bardzo mi zależy by pomóc małemu w uzyskaniu pełnej sprawności chociaż w prawej rączce.

Planowanie replantacji z lewej do prawej w tej sytuacji (noworodka) jest nieuzasadnione - osoby leworeczne sa rownie sprawne jak praworeczne, a w kazdej operacji istnieje ryzyko niepowodzenia. Operacjami zajmuja sie ortopedyczne osrodki replantacyjne (np w Trzebnicy) - tam mozna zasiegnac szczegolowych opinii.