Czy jest możliwe, żeby kiedyś wynik IgG jej spadł?

Moja nowa dziewczyna zrobiła badania na obecność chlamydia trachomatis -> wynik P.c IgM (S75) 1,6 NTU nieobecne; IgG (S73) >250 (Au/ml) obecne. Proszę o interpretacje wyników i odpowiedź na pytanie czy może mnie zarazić podczas seksu oralnego? Czy jest możliwe żeby kiedyś wynik IgG jej spadł? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro IgM jest ujemne, dziewczyna nie przechodzi aktualnie świeżego zakażenia i nie zaraża. IgG jest dodatnie, czyli kiedyś w życiu miała kontakt z Chlamydią. IgG mogą być dodatnie nawet do końca życia, zależy to od danego organizmu, u niektórych osób poziom IgG spadnie, u innych nie. Nie ma to żadnego znaczenia tak naprawdę dla Pana.