Czy jest szansa na uratowanie zęba u 22-latka?

Lekarz dentysta stwierdził że ząb jest do usunięcia bo jest martwy. Nie zgodziłem się. Rozwiercil mi i mam przyjść za 2tyg chyba że będzie bolą mnie ten otwary ząb. Czy uda się go zrobić ? Czy jednak będzie trzeba usunąć. Nigdy nie był robiony Duże ubytki. Nie bolał mnie az do przedwczoraj.Reaguje tylko na uderzenia. Po otwarciu nie boli już na docisk.

Bez oceny radiologicznej i bez bezpośredniego badania klinicznego trudno ocenić szanse na leczenie zęba. Zęby martwe, jeśli nadają się do późniejszej odbudowy, można leczyć kanałowo. Uważam, że o każdy ząb warto walczyć i leczyć. Jednak to do Pana należy decyzja. Jeśli nie zgadza się Pan na leczenie zaproponowane przez tego lekarza dentystę, proponuję skonsultować się z innym stomatologiem.