Czy już mogę mieć operację?

Cześć! Mam 13 lat i mam słaby wzrok. Boję się, że będę musiała mieć operację na oczy. Ale noszę okulary już prawie rok i coraz słabiej widzę. Na prawe oko mam -6, a na lewe -3. Czy już mogę mieć operację?
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

laserowa korekcja wady wzroku, którą prawdopodobnie masz na myśli, jest wykonywana najwcześniej po 21. roku życia. Krótkowzroczność ma w wieku dojrzewania charakter progresywny, wymaga stałej kontroli, najlepiej co pół roku i przestrzegania zaleceń lekarskich.

Ta metoda operacji może być wykonana w przypadku ustabilizowania się wady wzroku, co zwykle ma miejsce pomiędzy 20-30 rokiem życia. I nie jest to zabieg, który leczy krótkowzroczność, dzięki niemu minimalizuje się noszenie szkieł korekcyjnych.
Pozdrawiam