Czy końcówka od kropli nawilżających mogła zostać zanieczyszczona?

Dziś rano w łazience wylałem na siebie zbyt do dużo perfumu, co spowodowało, że zapach w łazience był bardzo silny. Kilka minut później otworzyłem swoje krople nawilżające i zakropliłem sobie oczy. Krople są drogie i bardzo staram się, żeby ich nie zanieczyścić. Czy końcówka od kropli nawilżających do oczu może zostać zanieczyszczona przez to, że w powietrzu unosił się silny zapach perfum?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Nie wiemy bowiem, jak dużo perfum "wylał" Pan na siebie.

Najprawdopodobniej jednak nic się nie stało i perfum w powietrzu nie było tak dużo, aby mogły one zanieczyścić końcówkę od kropli nawilżających do oczu. W przeciwnym razie zapewne odczułby to Pan podczas aplikacji leku do oka.

W przyszłości proszę jednak rozsądniej dawkować perfumy, zwłaszcza jeśli zbiega się to w czasie z aplikowaniem leków.

Więcej szczegółowych informacji na temat kropli do oczu znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-krople-do-oczu-sa-najlepsze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.