Czy opary chemikaliów mogły mieć wpływ na płód?

Witam, jestem w 22 tyg ciąży. W moim bloku jest prowadzony remont garażu podziemnego i na klatkach schodowych oraz szczególnie w windzie unosi się bardzo intensywny "zapach" chemikaliów (nie wiem jakich, może farby, rozpuszczalniki, kleje). Niestety zmuszona byłam wczoraj i dzisiaj kilka razy jechać winda i iść klatka, wdychając te silna won. Dodam, ze przy otwartych obecnie, latem oknach również w domu wyczuwa się ten zapach, choć dużo słabszy, bo już "rozcieńczony" przez powietrze. Czy to mogło/może zaszkodzić dziecku??

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety, takich sytuacji nie da się uniknąć mieszkając w mieście i najpewniej nie stanowi to zagrożenia dla ciąży.