Czy mam prawidłowy puls w trakcie wysiłku?

Witam. Mam zalozony dzis pomiar cisnienia krwi i pulsu na 24 godziny. Czy to jest normalne gdy cos robie np. Gotuje czy chodze po domu to mam powiekszony puls nawet do 115 uderzen, a gdy leze to mam 60-70 uderzen. Czy w trakcie czegos robienia to jest prawidlowy puls powyzej 100??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawidłowa częstość akcji serca wynosi w granicach 60-100. Takie czynności jak gotowanie nie powinny doprowadzać do wzrostu akcji serca powyżej 100.