Czy masturbacja ma wpływ na moje odczucia?

Witam, jestem mężczyzną i mam 16 lat. Masturbowałem się przez kilka lat codziennie i gdy zaprzestałem jakieś 5 miesięcy temu słabiej czuję penisa, jest jakby mniej czuły i słabiej staje. Dodam, że uprawiam regularnie sport i często jestem przemęczony. Czy po zaprzestaniu masturbacji wszystko wróci do normy? Chciałbym jeszcze wiedzieć czy dobrze zrobiłem ze zaprzestałem i czy to nie będzie miało wpływu na moje stosunki z kobietami i wytrysk czy wszystko będzie grało? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Nadmierna masturbacja może powodować osłabienie doznań we współżyciu z partnerką. Dotyczy to również w ogóle wrażeń intymnych. Ograniczenie masturbacji jest więc działaniem jak najbardziej prawidłowym i pożądanym.
Z kolei ogólne przemęczenie powodowane forsownym uprawianiem sportu może obniżyć popęd, a nawet prowadzić do okresowych zaburzeń erekcji. Zwykle jednak, po ograniczeniu codziennego wysiłku, objaw ten ustępuje.
Pozdrawiam