Czy masturbacja osłabiła wzwód?

Witam jestem mężczyzną, 18lat. Masturbuje sie od 3 lat, średnio raz dziennie, raz na 2 dni, przy pornografii. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ciężko mi osiągnąć wzwód, czasem jest niepełny, ale jak już osiągne to jest dobrze. Od jakiegoś czasu również mam dziewczyne, jak sie dotykamy przez bielizne czuje ze wzwod jest ale rownież niepełny. Boje sie że jak dojdzie do czegoś wiecej sie pogrąże przez to, (jestem prawiczkiem). Występują tylko poranne wzwody, czasem również niepełne. Odstawiłem masturbacje od jakiegos tygodnia, lecz wczoraj sprówałem bez pornografii, po staraniach osiągnąłem wzwód jednak całość trwała krótko, krócej niż zazwyczaj, dzisiaj nie czuje znowu popędu seksualnego a z pełnym zwodem ciężko (oczywiście już bez pornografii). Odłożyć na dłużej masturbacje, czy to pomoże? Jak nie czego jeszcze moge próbować? Z góry dziękuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zdarza się, że częsta masturbacja przy oglądaniu pornografii może wpłynąć na funkcję seksualną, szczególnie na zdolność do osiągania pełnego wzwodu. Przerwanie masturbacji na jakiś czas może pomóc w regeneracji Pana ciała i zwiększeniu wrażliwości narządów płciowych.

Ponadto, ważna jest rozmowa ze swoją partnerką na temat swoich obaw i problemów z erekcją. Mogą Państwo razem spróbować eksperymentować z różnymi sposobami stymulacji seksualnej, aby lepiej się rozluźnić podczas intymnych chwil.

Zaburzenia erekcji są dość częstym zjawiskiem u młodych mężczyzn i nie oznaczają one koniecznie poważnego problemu. Proszę pamiętać, że zawsze może się Pan udać do specjalisty, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu znajdzie rozwiązanie na opisywaną dolegliwość.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który dokładniej opisuje podaną kwestię:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.