Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogą mi zabrać dziecko?

Chodzi o to iż jednego wieczoru położylam swoją roczna coreczke wykapana spac , i wypilam cztery piwa . niestety zapomnialam wyciagnac klucza z zamka i nie slyszlam jak puka moj maz do drzwi poniewaz spalam . Z uwagi na to ze w bloku u sasiadki czesto ulatnia sie czad maz zadzwonil pod 112 , weszli do domu . z uwagi na to ze mialam w sobie 1.4 promila alkoholu zglosili sprawe do sadu , to pierwsza taka sytacja nie wiem co robic ? zabiora mi dziecko czy nie ? ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam Panią. Z pewnością sytuacja zostanie rozpatrzona przez sąd. Odebranie dziecka to jedna z możliwości. Innymi są wgląd w sytuację dziecka przez kuratora sądowego i czasowe ograniczenie władzy rodzicielskiej. Proszę być przygotowaną, że różne instytucje mogą się po tej sytuacji z Panią i mężem kontaktować. Doradzam współpracę z nimi. Być może w Pani mieście jest punkt konsultacyjny, gdzie może Pani skorzystać z porady prawnika. Pozdrawiam Panią

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Witam serdecznie, Sąd niewątpliwie posłuży się opinią specjalisty odn.Pani uzależnienia i ew.stanu psychicznego,czy zdolności sprawowania opieki nad dzieckiem.Nie musi się to wiązać z zabraniem córki,ale być może z nadzorem kuratorskim w połaczeniu z wymogiem odbycia leczenia.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy