Czy mogę myć zęby rozpuszczonym ksylitolem?

Witam! Czy mogę myć zęby rozpuszczonym ksylitolem.. lub czy mogę samrować tą płukanką zęby na wieczór przed snem po umyciu zębów... Są różne opinie na temat ksylitolu i poytywne i negatywne- nie wiem które są prawdziewe...

Ksylitol stosowany miejscowo jest ok. Alkalizuje środowisko i działa przeciwpróchnicowo. Jako substytut cukru - przeciwnie. Niszczy on korzystną florę bakteryjną w helitach. Pozdrawiam