Czy mogę pić alkohol w dniu usunięcia zęba?

W piątek mam usuwaną dolną 5-tke. Czy mogę pic alkohol tego samego dnia?

Zalecamy unikanie picia alkoholu oraz palenia papierosów przynajmniej 3 dni po zabiegu. Utrudnia i wydłuża to gojenie rany. Trzeba też pamiętać, że łączenie alkoholu z lekami czy środkami przeciwbólowymi może prowadzić do działań niepożądanych. Dodatkowo w dzień zabiegu unikać gorących pokarmów, a najlepiej pić lub jeść zimne i miękkie pokarmy, np. lody.