Czy można ewentualnie zreoperować szyję?

Witam, dwa tygodnie temu miałam lifting szyi i dolnej części twarzy. Myślę, że mam powody do niepokoju. Usta są niesymetryczne, trudność sprawia mi pice, jedzenie, płukanie ust, mówienie. I to, czego nie widać, a co jest bardzo przykre, niekomfortowe i wręcz sprawia ból. Mięsień (mięśnie?) pod szyją są jakby za mocno naciągnięte, twarde, skóra ma inny odcień( pomijam sińce). Mój doktor zalecił drenaż (ok) i cierpliwość. Ale... Czy można ewentualnie zreoperować -"poluzować" tę szyję? Proszę !

Szanowna Pani,
Niejednokrotnie po operacji liftingu dochodzi do obrzęków i uczucia napięcia twarzy to następstwo operacji twarzy i szyi. Czasem te objawy mają swoje większe nasilenie gdy wcześniej były stosowane preparaty medycyny estetycznej. W Pani sytuacji rzeczywiście co teraz można zrobić to tylko odpoczywać stosować masaż limfatyczny, starać się ruchów mimicznych.
Proszę być w kontakcie z lekarzem, który Panią operował a za klika dni tydzień zauważy Pani już dobrodziejstwa operacji.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

Proszę dostosowac sie do zaleceń lekarza, lekarz też powinien wytłumaczyć jak długo skóra po zbiegu będzie sie regenerowała i po jakim czasie można cokolwiekdalszego wykonać.