Czy można łączyć Propranolol i alkohol?

Witam biorę propranolol 2x dziennie 10mg rano i wieczorem. Czy jutro wieczorem moge się napić alkoholu? Oczywiście jutro już nie będę brał leków. P. S czy to prawda że nie można nagle odstawić leku? Czytałem że w dawce 40mg nie można odstawić nagle ja biorę tylko 10mg. Dziękuję pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

Lek w małej dawce można odstawić bez wcześniejszej redukcji dawki po konsultacji z lekarzem, który przepisał leczenie- nie wskazał Pan jaki jest powód przyjmowania propranololu. Mała ilość alkoholu nie będzie szkodliwa w trakcie terapii, proszę jednak monitorować ciśnienie krwi (zarówno etanol, jak i propranolol mogą je obniżać).