Czy można się zarazić wirusem HIV przez ślinę?

Dzień dobry. 3 miesiace temu robiłam test na hiv w pkd. Wyszedł negatywny. Jednak podczas pobytu tam doszło do zdarzenia które mnie niepokoi. Mianowicie jeden z mężczyzn (nie wiem czy nosiciel czy nie) że tak powiem napluł na moje usta, które od zimna były bardzo popękane (boję się że były popekane do krwi)- to oplucie to ledwie malutka kropelka ledwie ją czułam. Jednak bardzo się obawiam, że mogłam się narazić. Czy to możliwe?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie. Nie ma możliwości zakażenia wirusem przez ślinę. Nie ma powodu do niepokoju.