Czy można zostawić zęba leczone kanałowo bez wypełnienia na miesiąc?

Witam, Miałam robiony ząb kanałowo i lekarz powiedział że wypełnienie zrobimy następnym razem bo już jest późno. Czy można zostawićć zęba leczone kanałowo bez wypełnienia na miesiąc czasu?

Witam serdecznie, bardzo możliwe, że lekarz z powodu braku czasu podzielił leczenie kanałowe na 2 etapy: I. opracowanie i wyjałowienie kanału II. wypełnienie kanału i odbudowa zęba. Jeśli kanał został szczelnie zamknięty i Pani lekarz zdecydował, że tak można to proszę mu wierzyć. Pozdrawiam.