Czy muszę się doszczepić przed planowaną ciążą?

Szanowni Państwo, oto moje wyniki badań w kierunku odporności na różyczkę, według IgG mój wynik to 10.2, normy są następujące: wynik ujemny < 5.0, wynik dodatni > 9.99 , wynik wątpliwy 5.0- 9.99. Chciałabym nadmienić, iż planuję ciążę i nie wiem, czy muszę się doszczepić. Z góry bardzo dziękuję, Teresa Mazuga
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik dodatni przeciwciał w klasie IgG przeciwko różyczce świadczy o pełnej odporności.
Nie ma żadnej konieczności doszczepienia się przed planowaną ciążą.

Przed próbą zajścia w ciążę warto udać się do ginekologa w celu dokładnego zbadania, a także rozmowy o innych badaniach, które warto w tym czasie wykonać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.