Czy na obecną chwilę konieczne jest wykonania takiego zabiegu u czterolatka?

Dzień dobry, Po wykonanym bilnsie u mojej 4-letniej córki pediatra zwrócił uwagę na konieczność podcięcia wędzidełka górnej wargi. Proszę o informację czy wcześniej konieczna jest wizyta konsultacyjna u logopedy/laryngologa czy od razu udać się do kliniki stomatologicznej w której dokonują tego typu zabiegi? Jeśli tak, jaka metodwę wybrć czy skalpelem czy laserem? Czy na obecną chwilę konieczne jest wykonania takiego zabiegu u czterolatka? Dziękuję za informacje. Sławomir

Dzień dobry, jeśli pediatra zwrócił na to uwagę, to zachęcam do sprawdzenia wędzidła u (dentysty) chirurga, który ostatecznie podejmuje decyzję o potrzebie podcięcia wędzidła. Należy pamiętać o późniejszym masażu. Znam świetnego specjalistę, który podcina skalpelem, ale coraz powszechniejszy jest laser, trudno w tym temacie doradzić. Lepiej poszukać dobrych opinii o doktorze, który wykonuje zabieg frenotomii. Pozdrowienia