Czy nerwicę można łagodzić domowymi sposobami?

Witam serdecznie, mam 23 lata od ok. Roku choruje na nerwice, ogólnie polega ona na tym, że potwornie boje sie, że zachoruje na nieuleczalna chorobe, umre albo zwariuje i strace kontrole nad własnym umyslem, mam natrętne mysli i czesto wkrecam sobie, ze nie czuje konczyn albo ze chodze we snie, a dana sytuacja nie istnieje, nie jest tak czesto, nie izoluje sie od ludzi, staram sie zyc normalnie. Moje pytanie czy moge ten stan zalagodzic naturalnymi sposobami? Przeraza mnie branie psychotropow.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Leki stosuje się czasem wspierająco i tylko za zgodą pacjenta.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć się leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP) lub prywatnie.
Nie ma "domowych" sposobów na łagodzenie czy też wyleczenie zaburzeń lękowych.

Dzień dobry,

branie leków w przypadku zaburzeń nerwicowych nie jest konieczne, chociaż czasem może być wskazane jako działanie wspomagające. Podstawą terapii jest jednak psychoterapia, którą gorąco pani polecam. Szczególnie skuteczna w pracy z lękiem, nerwicą jest podejście poznawczo-behawioralne. Pomoc można uzyskać prywatnie ale też na NFZ np. Poradni Zdrowia Psychicznego. Naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalisty, "domowe" sposoby zazwyczaj pomagają na chwilę, a atak naprawdę utrzymują problem.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl/