Czy powinnam udać się z synem do endokrynologa?

synek 20 miesiecy urodzil sie z wzr 56cm na dzien dzisiejszy mierzy 80 cm dodatkowo od urodzenia ma spore owlosienie na plecach ramionach ma obnizona linie wlosow na karku i czole ma krotka gruba szyje.dziecko mowi po swojemu tzn dziiii nannnna dadddda niewskazuje czesci ciala nienasladuje gestow mam wrazenie ze nierozumie mowy co moze dolegac dziecku? czy powinnam udac sie do endokrynologa? a moze genetyka? dodam ze syn ma zaburzenia SI i w wieku 3 tygodni chorowal na sepse

Proponuje na początek konsultacje z lekarzem pediatrą, który prowadzi synka, a dalej konsultację z psychologiem dziecięcym. Konsultacja psychologiczna pozwoli nie tylko na diagnostykę maluszka, ale także pomoże wspierać jego rozwój, da szansę na rehabilitację integracji sensorycznej oraz logopedyczną.

Dziecko ma wskazanie do oceny kamieni milowych rozwoju, czyli czy np. nie opóźnia się psychoruchowo, oraz w kierunku obecności lub nie ewentualnych anomalii w budowie ciała. Najlepiej zrobi to neurolog, genetyk lub pediatra.Może na razie na spokojnie proszę zapytać pediatrę co sądzi o dziecku. Jeśli faktycznie opóźnia się to potrzebny neurolog, genetyk i ewentualnie endokrynolog.