Czy powinniśmy odłożyć starania o dziecko?

Witam, z mężem staramy się o dziecko. W płynie do kąpieli, który stosowaliśmy znalazłam taką substancje jak retinol. Z tego co wiem nie powinno się stosować kosmetyków z retinolem i jego pochodnymi w ciąży. Czy może on wpłynąć negatywnie na plemniki? Czy powinniśmy odłożyć starania o dziecko?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie sądzę aby były tam duże dawki retinolu, tym bardziej stosowanego na skórę, sugeruję zmianę płynu, a staran o dziecko nie ma potrzeby odkładać.
Pozdrawiam