Czy powinniśmy odłożyć z mężem starania o dziecko?

Witam, z mężem planujemy dziecko, niestety mam obawy gdyż w niektórych produktach kosmetycznych znalazłam składnik zabroniony w ciąży i okresie starań jest to retynil palmitate pochodna witaminy A. Z tego co czytałam jest to składnik niebezpieczny. Mydło w płynie stosowałam dość długo i często. Czy powinniśmy odłożyć z mężem starania o dziecko? Jeśli tak to na jak długo?

Dzień dobry Pani,

nie sądzę, aby pochodna witaminy A zawarta w kosmetykach mogła w jakiś sposób utrudnić starania o dziecko lub zaszkodzić, zwłaszcza jeśli jest to składnik mydła, czyli produktu, który nie ma długiego kontaktu ze skórą, a więc i możliwości przenikania są ograniczone.

Pozdrawiam,
ES