Czy powodem do zmartwień jest jeśli dziecko jest mniejsze w stosunku do kalendarza u osoby w ciąż?

witam. Dziś na usg wyszło ze dziecko jest mniejsze o 2 tyg w stosunku do kalendarza. Jestem w 26tc 3 a wiek na usg 24 3. Martwię się czy wszystko w porządku z moja dzidzia. Do tej pory wychodziło ze jest o kilka dni młodsza ale nigdy 2 tygodnie.

Takie wahnięcia w zakresie wieku ciążowego kalendarzowego w stosunku do wieku ultrasonograficznego płodu są typowe i częste główne w zakresie około 1-2 tygodni. To dość naturalne i nie budzące niepokoju. W razie wątpliwości proszę w tej kwestii konsultować się ze swoim prowadzącym ginekologiem.