Czy przy miesiączce można wykonać ekstrakcję?

Dzień dobry mam pytanie czy mając miesiączkę w dniu wizyty u stomatologa można wyrwać zęba?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

miesiączka nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do usuwania zębów i zazwyczaj zabieg ten można wykonać podczas krwawienia. Należy mieć jednak na uwadze możliwość, że krzepliwość krwi jest wtedy zmniejszona. Warto poinformować o tym lekarza wykonującego zabieg. Chcąc zachować szczególną ostrożność, może Pani oczywiście przesunąć zabieg na inny dzień, jeśli jest to możliwe, a dolegliwości bólowe spowodowane przez ząb nie są silne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-zebow-pod-narkoza-charakterystyka-dla-kogo-przebieg-cena

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.