Czy przyjmując ten lek można pić alkohol?

Witam. Czy przyjmując suplement diety Urydynox można od czasu do czasu wypić 2-3 piwa czy może coś się stać bo zapomniałem spytać neurologa. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Urydynox to lek witaminowy, przepisywany przy bólach kręgosłupa i nerwobólach mogących wynikać z niedoboru witamin z grupy B.

Choć leków z zasady nie należy łączyć z alkoholem, to sporadyczne wypicie niewielkiej ilości niskoprocentowego alkoholu nie powinno powodować żadnych reperkusji. Wato jednak pamiętać o rozsądku.

Proszę zachować, jeżeli to możliwe, odstęp czasowy pomiędzy zażyciem leku a wypiciem alkoholu.

Zachęcam również do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/urydynox-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-wskazowki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.