Czy mogę przyjmować witaminę D3?

Witam moje pytanie brzmi na stałe przyjmuje lek przeciwkrzepliwy eliquis czy mogę przyjmować Wit D3

Redakcja abcZdrowie

Witam, prawdopodobnie lek, który Pani zażywa nie wchodzi w interakcję z witaminą D3. Proszę jednak poinformować o zażywanych lekach (w tym suplementach diety) swojego lekarza prowadzącego. Proszę również pamiętać, że choć kolejne badania pokazują, że większość z nas ma niedobory witaminy D3 (nawet około 80% Polaków!), to jednak suplementacja powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby. Oznacza to, że należy wziąć pod uwagę wiek, płeć oraz, a właściwie przede wszystkim – oznaczyć poziom witaminy D3 we krwi. Dopiero po tym badaniu można mieć pewność, że zażywanie suplementu diety lub leku z witaminą D3 będzie bezpieczne. Zachęcam również do zapoznania się z naszym artykułem, w którym eksperci tłumaczą jak oraz kiedy suplementować ten prohormon, a także obalają popularne mity z nim związane. Tekst dostępny jest pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/suplementacja-witaminy-d-latem-bledy-ktore-popelniamy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.