Czy recesja dziąseł może prowadzić do wypadania zębów?

Witam, po stwierdzeniu odsłonietych szyjkach zębów zmieniłem szczotkę na elektryczną z miekkim włosiem. Mam jednak obawy czy zęby nie będą z czasem wypadać jeśli recesja dziąseł będzie się pogłębiać mimo wprowadzonych zmian. Używam blend a med pro expert all in one czyli m.in. na ochronę szkliwa i dziąseł. Mam 33 lata, brak kamienia, leczona próchnica. Proszę o doradzenie oprócz pójścia do dentysty.

Recesja dziąseł może wskazywać na przeciążenia mechaniczne (możliwa wada postawy i zgryzu) i zaburzenia metaboliczne. Bez dokładnego zbadania przyczyn nie można Panu pomóc. Pozdrawiam