Czy test na obecność przeciwciał można uznać za pewny?

witam chciałam zapytać o wiarygodność testu na hiv, a więc ostatni niebezpieczny stosunek miał miejsce 22 czerwca 1014 roku, test na obecność przeciwcial wykonałam 13 stycznia 2015 roku czyli dokładnie 6 miesiecy i 24 dni temu czy ten test można uznać za 100 % pewny?!! Wynik negatywny! 'Wykonałam także testy na inne choroby weneryczne także wyniki ujemne poza jednym który rzekomo wyszedł pozytywnie z racji szczepionki o ile się nie mylę chodziło o zoltaczke typu B czy to moze byc prawda?!

Lek. Tomasz Budlewski

Nie rozumie pytania. 13.01 i 6 miesięcy i 24 dni temu? Jeśli chodziło o to że 6 miesięcy po stosunku to wynik jest wiarygodny. Co do wzwb to zależy który parametr wyszedl dodatni. Jeśli tylko anty-HBs są dodatnie to jest jak Pan pisze.

Magdalena StusiĹska

Test na przeciwciała HIV po takim czasie uznaje się za pewny. Jeżeli chodzi o WZW typu B- jedyne przeciwciała które mogą występować w organizmie i świadczą o odporności po szczepieniu to anty-HBs. Sam antygen HBs nie ma prawa wystąpic.