Czy urosnę do 180 cm?

Witam! Mam jedno pytanie dotyczące swojego wzrostu. Aktualnie mam 15 lat, chodź w grudniu ukończe 16. Mam ok. 176 cm wzrostu mierzone rano. Moi rodzice mają 172-173 ojciec i 160-161 matka.Moje pytanie brzmi, czy urosnę do 180 cm w przyszłości? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Dodam, że staram się dobrze odżywiać, piję mleko i pływam, a także biegam.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie jestem w stanie określić twoje przyszłego wzrostu. Rozwój koścca to proces długi i nie do końca ograniczony w czasie ( oczywiście w okresie wzrastania) . Duży wpływ maja czynniki genetyczne czyli wzrost rodziców. Nie można jednak wykluczyć osiągnięcia wzrostu 180 cm przy mniejszym wzroście rodziców.