Czy są jakieś sposoby, aby szybko urosnąć?

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje sposób aby naturalnie podnieść wzrost.Problem polega na tym że obecnie mierzę 172 cm,waga 59-61 kg,18 lat.Dodam że ostatnio regularnie wiszę na drążku i trochę się rozciągam.Dieta nie jest specyficzna jem normalne posiłki.Z tego co mi wiadomo mój ojciec ma 178 cm zaś mama 160-162 cm.Proszę o jak najwięcej możliwości dotyczących rozwiązania tego "problemu".Pozdrawiam serdecznie

Witam,
jedyne co mogę zaproponować to racjonalna zdrowa dieta, ok 2 litry dziennie wody mineralnej - prawidłowe nawodnienie organizmu wpływa także na dobre uwodnienie dysków międzykręgowych, są wyższe, bardziej elastyczne, jędrne.
Warto zadbać o swoje ciało, mięśnie, aby były elastyczne. Samo wiszenie na drązku nie da oczekiwanego efektu. Ćwiczenia rozciągające klatkę piersiową (głównie mięsnie piersiowe), stabilizujące łopatki, wydłużenie - prawidłowa postawa (zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty) - zbyt intensywne ćwiczenia rozciągające mogą zaszkodzić.
Innych sposobów nie znam - myślę,że genetycznie ten wzrost, który Pan osiągnął (patrząc na średnią wzrostu rodziców) i tak jest bardzo dobry.
Pozdrawiam