Zdiagnozowanie okrągłych pleców i ćwiczenia na siłowni

jak można stwierdzić okrągłe plecy?po moim wyglądzie jak sie przyglądam to mi sie wydaje że mam okrągłe plecy ale nie duże i jak leże na brzuchu to nie są proste plecy tylko taka jakby góreczka jak poczym można stierdzić ze ma sie okrągłe plecy?a mam pare pytań to okrągłych pleców. Można z tą wada chodzić na siłownie?i jakbym miał nie wielką tą wade w ile czasu przzez ćwiczenia sie tą wade regeneruje w przybliżnosci ile ok, miesiącach?i jakie by były na to ćwiczenia?

Na wszystkie pytanie nie można odpowiedzieć bez zobaczenia postawy ciała - nalezy określić jak duża jest ta wada i czy poddaje się korekcji - po takiej czynności można przejść do konkretów i ustalania zaleceń. Plecy okrągłe to wada postawy przypominająca garbienie się.

Witam,
okragłe plecy oznaczaja zwiekszona kifozę piersiową, być może przedłuzoną także na odcinek lędźwiowy. Może wiązać się to z bólami kręgosłupa, także szyi. Cwiczenia rozciągające klatkę piersiową i wzmacniające mięśnie grzbietu, korekcja postawy.Czas zalezy od wielkości wady, prawidłowości wykonywania ćwiczeń i systematyczności.
Polecam wizyte u fizjoterapeuty, stworzycie odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Pozdrawiam