Czy w ciąży kąpiele w morzu są bezpieczne?

Jestem w 32. tygodniu ciąży, czy bezpieczne jest dla mnie kąpanie się w naszym morzu? Jedne źródła mówią o tym, żeby raczej unikać kąpieli we wszelkich kąpieliskach, inne - że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Kąpiel w morzu jest bezpieczniejsza niż np. w jeziorze, ze względu na większą czystość morza. Proszę zwrócić uwagę na czystość danego kąpieliska i wybrać możliwie najczystsze. Dane o czystości kąpielisk w danym sezonie można odnaleźć w internecie. Przy okazji pobytu na plaży proszę zwrócić uwagę, by nie dopuścić do zbyt dużej ekspozycji na słońce, gdyż, ze względu na towarzyszące ciąży zmiany hormonalne, mogą powstać na skórze trudne do usunięcia przebarwienia.

Pozdrawiam serdecznie!