Czy warto próbować utrzymać kontakt?

Witam. Mam pytanie przez ponad pół roku utrzymywalam kontakt przez neta z pewnym człowiekiem nasze relacje popsuly się z mojej winy trochę naciskalam na spotkanie itd chyba się tego wystraszyl zwlekal więc trochę zachowalam się desperacko nawtykalam mu itd po czym on się odsunął. Piszę czasem ale to już nie to samo i cokolwiek bym nie napisała widać obojętność. Fakt wiem że to moja wina ale co zrobić żeby odbudować te relacje? Zapytałam wprost czy chce abym zniknęła z jego życia że to zrobię jak tylko mi o tym powie. Odpisuje że on nic takiego nie napisał ale relacji brak kontaktu brak bardzo słaby co mogę zrobić żeby ożywić to co nas łączyło wiem że to tylko przez neta ale znajomość trwała pół roku i chciałabym ją kontynuować. Pomocy

Czasem cierpliwość i danie większej przestrzeni może przynieść więcej rezultatów niż naciskanie. Być może także teraz znajomy oczekuje wyrozumiałości i większego dystansu, zanim uda się odbudować relację. Jeśli nie komunikuje wyraźnie potrzeby jej zrywania, oznacza to, że nie chce kończyć relacji, nie chce jednak (co zaznaczył wcześniej) także pogłębiać jej czy przyspieszać. Jeśli dla Pani relacja w tej formie jest akceptowalna i ma Pani w sobie zgodę na chwilowe "zatrzymanie", warto to uszanować i dać znajomemu przestrzeń. Jeśli Pani uczucia i emocje wobec znajomego są inne (oczekuje Pani czegoś więcej niż znajomości czy przyjaźni, jest Pani intensywnie zaangażowana w tą relację), warto przemyśleć, czy taka relacja (znajomości internetowej, pisania itp) nie będzie dla Pani trudna i frustrująca i czy- w związku z tym- warto ją utrzymywać? Wiele zatem zależy od Pani uczuć, oczekiwań i potrzeb, a także potrzeb i oczekiwań znajomego. Jeśli są one podobne, wówczas relacja się rozwija lub trwa w niezmienionym stanie, ciesząc oboje. Jeśli jedno ze znajomych oczekuje więcej niż drugie- może to prowadzić do nacisków, rozczarowania czy ostatecznie dystansu.

Szanowna Pani,
zachęcam do relacji realnej - rzeczywistej, widocznie mężczyzna nie jest zainteresowany kontynuowaniem tej znajomości, jeśli się nie angażuje, wskazana jest szczera rozmowa, proszę dopytać, jeśli nie będzie konkretnej odpowiedzi, zachęcam do zakończenia tej relacji.
Pozdrawiam serdecznie