Czy z ubytkiem w czaszce można normalnie pracować?

Witam. Jakieś 9 miesięcy miałem przykry incydent związany ze zwierzęciem gospodarskim, w wyniku czego doznałem wgłobienia kości czaszki co doprowadziło do krwiaka podtwardówkowego. Operacja się udała, krwiaka wycięto lecz niestety lekarze musieli usunąć fragment czaszki o średnicy około 6cm. Po operacji doznałem afazji, nie mogłem mówić, pisać oraz ciężko miałem z rozumowaniem co się do mnie mówi. Miałem także niedowład prawej ręki. Po tygodniu mowa wróciła oraz sprawność ręki. Z powodu dużego obrzęku oraz płynu, który nie chciał się wchłonąć, leżałem przez 2 tygodnie w szpitalu. Przed wyjściem ze szpitala, ponownie sprawdzano stan naczyń w głowie za pomocą rezonansu i wypuszczono mnie do domu ze skierowaniami do neurochirurgia oraz logopedy. Mowa wróciła, lecz czasami ciężko jest mi przypomnieć słów oraz trudno jest mi budować zdania. Tak jak mówiłem, minęło 9 miesięcy i wciąż czekam na operacje plastyczną, gdyż nadal mam ubytek w czaszce. I tu moje pytanie, czy byłbym w stanie pracować fizycznie do czasu operacji? I czy gdybym pracował fizycznie, doznałbym ponownie nieprzyjemnych dolegliwości?

Szanowny Panie, to zależy jaka jest to praca fizyczna. Musi się Pan liczyć z tym, że bez odpowiedniej ochrony, uraz w tej okolicy czaszki może być niebezpieczny