Czy istnieje możliwość wykonania korekty wyglądu czaszki?

Witam, mam znajomego który uległ poważnemu wypadkowi.. W związku z którym kilka miesięcy był w śpiączce farmakologicznej, przeszedł wiele operacji w tym tracheotomie oraz transplantacje czaszki.. Na dzień dzisiejszy jest w miarę sprawny, mózg funkcjonuje w miarę normalnie, narządy wewnętrzne są zdrowe. Chłopak ma niestety bardzo wielki kompleks na punkcie ubytku czaszki, bardzo się tego wstydzi. Zastanawiamy się czy istnieje możliwość wykonania implantu czaszki na nfz, lub czy są jakieś fundacje które mogą mu pomóc?

Witam!
Oczywiście, jest możliwość uzupełnienia ubytków w kośćcu czaszki. Zajmuje się tym Neurochirurgia lub Chirurgia czaszkowa. Co do płatności tego nie wiem. Jeżeli zniekształcenia są widoczne i ew. oszpecają pacjenta to powinno być na "Kasę Chorych".
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.